Graficul de desfășurare a procesului de votare privind alegerile pentru funcția de membru al Comisiei de disciplină a filialei CECCAR BIHOR, mandatul 2026 – 2030

Potrivit Hotărârii Consiliului Filialei CECCAR Bihor nr. 26/89 din 26.02.2026, procesul de votare pentru alegerea membrilor Comisiei de disciplină de pe lângă Consiliul filialei CECCAR Bihor se va desfășura după cum urmează:

Luni, 09.03.2026, în intervalul orar 10:00 – 18:00 și

Marți, 10.03.2026, în intervalul orar 10:00 – 18:00,

Locația centrului de votare: sediul filialei CECCAR Bihor din Oradea, Piața Mihai Viteazul nr. 29, bl A9, et.1, sala de ședințe a Consiliului filialei.

În conformitate cu art.28 din Procedura alegerilor „Este interzisă votarea pe bază de procură”, iar art.25 prevede „ Alegerea membrilor consiliului filialei se va face pe baza votului membrilor activi ai filialei înscrişi în Tabloul Corpului care şi-au îndeplinit toate obligaţiile profesionale faţă de Corp, şi-au achitat integral cotizaţiile profesionale la termenul scadent, au depus raportul de activitate pentru anii precedenţi până la data de 28 februarie a anului curent şi nu au fost sancţionaţi, respectiv împotriva acestora nu s-a emis o Hotărâre de sancţionare. Listele electorale se vor întocmi pe baza situaţiei existente la data de 28 februarie a anului curent.”

Alegătorii se vor legitima cu un act de identitate valabil. 

Procesul verbal privind nominalizarea candidaților la funcţia de membru al comisiei de disciplină și anexa la PV a fost publicată pe site-ul filialei ceccarbihor.ro

Consiliul filialei CECCAR Bihor